Żel Balsam do ciała z ŻYWOKOSTEM „911"

12,90 zł

Wpisz poniżej swój adres e-mail, a gdy produkt będzie dostępny, otrzymasz na niego powiadomienie.

Wyślij

chwilowo brak

do ulubionych

Pytanie o produkt
Żel Balsam do ciała z ŻYWOKOSTEM „911"

Żel Balsam do ciała z ŻYWOKOSTEM „911"

 

udostępnianie

Etykieta produktu

ProducentTwins Tec
Kraj pochodzeniaRosja
Rozwiń etykietę

Żel balsam do ciała zawiera ekstrakty z żywokostu lekarskiego, nadecznika, chondroitynę, olejek jałowcowy, kajeputowy, rozmarynowy, rumiankowy, eukaliptusowy, goździkowy, osetowy.

Chondroityna stanowi podstawowy składnik płynu wewnątrz-stawowego. Bierze udział w odbudowie składu tkanki chrzęstnej powierzchni stawów. Kompleks olejków eterycznych działa rozgrzewająco, uspokajająco, przeciwbólowo. 

  • Ekstrakt z żywokostu lekarskiego działa łagodząco przy zapaleniach stawów, mięśni i ścięgien, przyśpiesza wypełnianie się ubytków kostnych. Użyty zewnętrznie jest bardzo szybko wchłaniany przez skórę właściwą, przez co przyspiesza odbudowę zniszczonych komórek (dzięki obecności alantoiny). Ponadto jego działanie ściągające pomoże zwalczyć opuchliznę. Badania potwierdzają, że żywokost w połączeniu z olejem rozmarynowym ma właściwości znieczulające. W korzeniu żywokostu występuje alantoina, śluz,alkaloidy, kwasy - chlorogenowy, kawowy, żywice, skrobia, sacharoza, asparagina. Żywokost w połączeniu z nadecznikem oddziałowuje znacznie mocniej na uszkodzoną skórę i kości.


Nadecznik jest gatunkiem gąbek słodkowodnych, występujących w środowisku wodnym w Polsce. Lecznicze oddziaływanie tej ciekawej gąbki oparte jest na silnej stymulacji nabłonka przez sproszkowane igły krzemionkowe, powodujące rozszerzenie naczyń krwionośnych, co sprzyja aktywizacji ukrwienia. Działaniu nadecznika towarzyszy efekt rozgrzewający i chwilowe miejscowe zaczerwienienie skóry. Dezynfekuje i odżywia skórę w witaminy, uśmierza ból, swędzenie, złuszcza uszkodzony naskórek.

Zastosowanie

Miejscowo do użytku zewnętrznego. Nanieść niewielką ilość balsamu na skórę w okolicy stawów, wetrzeć ruchem masującym, aż do całkowitego wchłonięcia.

Opinie