Mamy dla Ciebie Rabat 5%

Szybka wysyłka w 24 godziny

Darmowa dostawa od 199zł

Koszyk  

Brak produktów

0,00 zł Razem:
0,00 zł

199,00 zł Do darmowej dostawy brakuje:

Przejdź do kasy

X
Adres e-mail

Hasło


 • 6 sposobów na oczyszczenie umysłu

  6 sposobów na oczyszczenie umysłu

  Większość z nas woli porządek i czystość w przeciwnym razie czujemy się przytłoczeni i rozdrażnieni. To samo tyczy się porządku w naszej głowie. Oczyść umysł z negatywnych i natrętnych myśli a także niekończących się debat co powinieneś zrobić, a łatwiej Ci będzie skupić się na aktualnym zadaniu czy pracy.

  1. Ćwicz współczucie

  Daj sobie szansę do poprawy i rozwoju poprzez praktykowanie współczucia. Przebacz sobie błędy i zaakceptuj swoje braki i potknięcia. Uświadom sobie, że robisz to co robisz, najlepiej jak umiesz w danej chwili. Nie karz się za to kim byłeś kiedyś.

  2. Uwolnij się od negatywnych myśli

  Nikt oprócz Ciebie nie może sprawić, że poczujesz się gorszy od innych. Uwolnij się od świadomych negatywnych myśli: osądzania, wątpliwości, poczucia winy i bezsilności. Mów do siebie w taki sposób w jaki byś chciał żeby mówili do Ciebie inni. Jeżeli sam siebie nie szanujesz i masz o sobie złe zdanie to inni również nie będą odnosić sie do Ciebie pozytywnie.

  3. Przestań wszystko kontrolować

  Dobrze jest mieć kontrolę nad sobą i być zdyscyplinowanym. Należy jednak rozróżnić rzeczy, które należy kontrolować i rzeczy, które należy puścić. Nalegając na robienie wszystkiego samemu, fundujesz sobie niesamowitą presję, a gdy coś nie wychodzi wpadasz w złość.

  4. Skoncentruj się na jednej rzeczy

  Czy zauważyłeś, że niektórzy ludzie, pytani "czego chcesz", zaczynają od długiej listy rzeczy, których tak na prawdę nie chcą? Brak smutku nie oznacza, że jesteś szczęśliwy. Określ, czego chcesz w życiu. Dowiedz się dokąd zmierzasz i dowiedz się, jak się tam dostać. Skup się na swoim celu i buduj życie swoich marzeń.

  5. Więcej empatii i zrozumienia

  Najsilniejsza osoba w naszych czasach to ta, która potrafi efektywnie współpracować i komunikować się z ludźmi i dążyć do uzyskania korzystnego wyniku. Zrozumienie innych powoduje, że łatwiej jest funkcjonować w społeczeństwie i poruszać się szybciej w kierunku swoich celów.

  6. Bądź obecny

  Każdą czynność, którą wykonujesz staraj się robić uważnie. Bądź obecny tu i teraz. Zwróć uwagę na aspekty, których wcześniej nie zauważałeś.

   

  Oczyść swój umysł z negatywnych rzeczy i ludzi, niech zaleją go szczęśliwe myśli, pozytywne wartości, nadzieje i marzenia.

  Zauważ, że każda negatywna rzecz, którą sam sobie opowiadasz, zabiera twoją energię i moc. Natomiast każda pozytywna wzmacnia twoje poczucie wartości i zwiększa twoją chęć poprawy i rozwoju.  O autorze

  Marika Skwierczyńska
  Jest absolwentką Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. Właścicielka sklepu ze zdrową żywnością i naturalnymi kosmetykami, autorka tekstów o tematyce zdrowotno-urodowej. Miłośniczka dobrej książki, gier planszowych i fotografii artystycznej.

  Komentarze 0 komentarze

  Napisz komentarz...

  Komentarz
  Podpis (wymagany)
  E-mail (wymagany, ale Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany)