Glinka Biała pochodzi z dna Morza Śródziemnego. Jej właściwości wynikają ze szczególnej struktury oraz dużej zawartości krzemian glinu oraz licznych składników mineralnych, takich jak krzem, wapń, magnez, żelazo, potas, sód oraz soli mineralnych.
Jest wykorzystywana do pielęgnacji skóry suchej i delikatnej. Łagodnie oczyszcza i odżywia skórę, a jednocześnie działa odświeżająco. Dodatkowo działa peelingująco i przeciwzmarszczkowo. Posiada również właściwości antyseptyczne i antybakteryjne. Działa jak naturalny antybiotyk i pobudza procesy odnowy skóry. Co więcej absorbuje zanieczyszczenia zalegające w tkankach i wydala je z organizmu.
Właściwości:
- zabliźniające i ściągające
- nawilża i nie uczula
- zwęża pory
- rewitalizuje i poprawia kondycję skóry
- odświeża, oczyszcza i złuszcza
- odżywia oraz wygładza
- zapobiega zmarszczkom
- likwiduje martwe komórki
- stymuluje regenerację tkanek
Przy przyrządzaniu maseczek z glinką bardzo ważne jest, aby nie używać żadnych metalowych przedmiotów (łyżek, kubków, miseczek itp.)
1. Glinka biała do pielęgnacji twarzy
Przeznaczona jest dla skóry delikatnej i skłonnej do podrażnień. Jest to najdelikatniejsza odmiana glinki, dzięki temu mogą stosować ją nawet posiadaczki cery naczynkowej i alergicznej. Maseczki z zawartością tego minerału mają działanie oczyszczające, tonizujące i ściągające. Dodatkowo sprzyjają wygładzeniu i rozjaśnieniu zszarzałej cery. Około 10 g (1 łyżka) glinki zalej wodą i rozmieszać do uzyskania konsystencji gęstej pasty. Tak przygotowaną maskę nałóż na wilgotną skórę i pozostaw do wyschnięcia na ok 10 – 15 minut. Dodatkowo w celu zwiększenia nawilżenia, do glinki można dodać odrobinę oleju.
2. Glinka biała do włosów
Maska z białej glinki pozwala włosom na regenerację, wygładzenie i wzmocnienie. To doskonała forma codziennej pielęgnacji dla osób posiadających łamliwe, porowate, zniszczone włosy. Co ciekawe regularne stosowanie może zahamować wypadanie włosów, rozdwajanie się końcówek i łamanie się włosów. Aby przygotować maskę na włosy należy postępować tak samo jak w przypadku maski na twarz. Z tą różnicą, że konsystencja mieszanki powinna być luźniejsza, czyli do glinki należy dodać więcej wody. Maskę na włosach trzymaj ok 15 minut, po czym dokładnie spłucz i umyć włosy delikatnym szamponem.
3. Glinka biała – sposób na grzybicę stóp
Do miski wsyp 30 g glinki i wlej 2 litry przegotowanej wody o temperaturze pokojowej. Pozostawić na 2 godziny w pobliżu źródła ciepła. Mocz nogi w roztworze 20-30 min.
4. Kąpiel w glince białej
Do wanny wsyp 100-200 g proszku, zalać ciepłą wodą. Kąpiel zażywaj przez ok.15-20 min. Stosuj przy przeziębieniach, działa również relaksująco i odprężająco.