Różowa Sól Himalajska 1kg gruba

6,90 zł

Wpisz poniżej swój adres e-mail, a gdy produkt będzie dostępny, otrzymasz na niego powiadomienie.

Wyślij

chwilowo brak

Inne warianty

do ulubionych

Pytanie o produkt
Różowa Sól Himalajska 1kg gruba

Różowa Sól Himalajska 1kg gruba

 

udostępnianie

Etykieta produktu

Kraj pochodzeniaPakistan
Opakowaniepapier z foliową wkładką
Problemy zdrowotnetoksyny | metale ciężkie, kaszel | ból gardła, katar | zapalenie zatok
Rodzaj produktuwegetariański, wegański, bez glutenu
Wegańskitak
Rozwiń etykietę

Sól himalajska jest jedną z najbardziej odżywczych i wartościowych soli spożywczych. Sól ta formowała się przez miliony lat we wschodnim pasie Karakorum Himalajów, na terenie Pakistanu – gdzie kiedyś znajdował się słony ocean. Ten rodzaj naturalnej i czystej (powstawała w czasach, gdy zanieczyszczenia przemysłowe jeszcze nie istniały) soli był długotrwale poddawany działaniu olbrzymiego ciśnienia. I właśnie to ciśnienie było niezbędnym bodźcem przy tworzeniu się soli krystalicznej. Im wyższe było ciśnienie, tym doskonalsza i bardziej perfekcyjna powstawała jej struktura.

Zawiera ona wiele makro- i mikroelementów, które nadają jej szczególną różową barwę (głównie za sprawą żelaza). W soli krystalicznej pierwiastki te dostępne są w tak małych cząsteczkach, że mogą być łatwo wchłaniane przez komórki naszego organizmu i poddane dalszym procesom metabolicznym. Skład i właściwości soli himalajskiej były przedmiotem licznych badań medycznych, a ich wyniki zostały opisane w równie licznych książkach i artykułach – przez szeroką rzeszę naukowców została uznana za najzdrowszą i najczystszą sól, która jest dostępna na ziemi.

Największą zaletą soli himalajskiej jest oczywiście jej skład czyli pokaźna zawartość substancji mineralnych. Biorąc pod uwagę wyniki analizy widmowej, które zostały opublikowane na jednej ze stron internetowych, opisywana sól zawiera aż 84 substancje mineralne, elektrolity i pierwiastki – jest to niezwykle zadziwiająca liczba, po uwzględnieniu faktu, że dzisiejszej nauce znanych jest tylko 118 pierwiastków. Warto również zauważyć, że sól himalajska zawiera jod, magnez, cynk, żelazo i wapń – czyli pięć pierwiastków, z których niedoborem często zmaga się nasza populacja.

> Więcej na temat Soli Himalajskiej możesz przeczytać na blogu

Właściwości

 • Charakteryzuję się wysoką czystością
 • Bogata w makro- i mikroelementy
 • Obniża ciśnienie krwi, usprawnia krążenie
 • Ma działanie detoksykujące
 • Idealna do kąpieli regenerujących i odmładzających
 • Przydatna w leczeniu podrażnień skóry, trądziku i problemów ze stawami
 • Uznana za najzdrowszą sól dostępną na ziemi

Zastosowanie

Sól Himalajska może być również wykorzystywana w celu leczenia podrażnień skóry, problemów ze stawami oraz dla regeneracji i poprawy napięcia skóry. Jest to substancja, która znalazła zastosowanie w kąpielach odmładzających, regenerujących i odtruwających. Sól himalajska może również okazać się pomocna w leczeniu kataru, trądziku, bólu gardła oraz infekcjach uszu.

Opinie

Ocena 
2018-11-26 14:22:01

Polecam, ładnie pachnie :)

  Ocena 
  2015-02-23 15:16:03

  fajna sól do kąpieli, a do tego tania

   Dodaj swoją opinię!

   Produkt z tej samej kategorii