Błoto z Morza Martwego to prawdziwa perełka wśród naturalnie występujących kosmetyków. Jego wyjątkowy skład sprzyja leczeniu wielu chorób i wielu zabiegom upiększającym. Błoto jest wręcz nieocenione przy leczeniu wszelkich chorób skórnych.
Najlepiej zastosować je w terapii leczenia: łuszczycy, egzemy, alergii skórnych, łojotoku, stanu zapalnego, wyprysków i podrażnień. Błoto normalizuje funkcje skóry, oczyszcza ją, usuwa obumarłe komórki i obniża wydzielanie gruczołów łojowych. Ponadto daje pozytywne efekty w leczeniu dolegliwości pourazowych, stanów zapalnych i chorób układu kostnego i mięśniowego.
Błoto z Morza Martwego – właściwości
- wzmacnia włosy, reguluję łojotok, wspomaga walkę z łupieżem oraz przeciwdziałają wypadaniu włosów
- jest pomocne w leczeniu: łuszczycy, trądziku, łojotoku, atopowego zapalenia skóry, stanów zapalnych i alergii skórnych
- wspomaga zwalczanie cellulitu, tkanki tłuszczowej i rozstępów
- odżywia, detoksykuje i oczyszcza
- poprawia napięcie i mikrocyrkulację skóry
- zapobiega pękaniu skóry stóp i rąk
- wygładza i ujędrnia skórę
- usuwa napięcie mięśni
- łagodzi bóle reumatyczne i artretyczne
- łagodzi kontuzje mięśni i stawów
- pobudza układ krążenia
Błoto z Morza Martwego – zastosowanie
Błotne aplikacje na skórę owłosionej części głowy
Błotne aplikacje na skórę głowy dają dobre rezultaty przy leczeniu łojotoku, usuwaniu łupieżu i wzmacnianiu włosów przy wczesnym łysieniu i zwiększonym wypadaniu włosów. Błoto również przywraca naturalny kolor włosów, częściowo usuwa wczesną siwiznę i sprawia, że włosy są silne i piękne. Odnotowano działanie lecznicze przy migrenach, bólach głowy, a także w stanach depresyjnych.
Sposób zastosowania:
Błoto rozrób z wodą i nanieś na całą powierzchnię głowy. Następnie wykonaj lekki masaż od obrzeży do czubka głowy, a po 10-15 minutach zmyj wodą. W razie konieczności użyj niewielką ilość szamponu. Powtarzaj zabieg 2-3 razy na tydzień w seriach po 7-10 zabiegów. Później możesz zabieg powtarzać raz na 2-3 tygodnie.
Błotne aplikacje na skórę nóg
Błotne aplikacje na skórę nóg łagodzą i cofają bolesne i nieprzyjemne odczucia, które powstają w razie konieczności długiego stania lub chodzenia, znacznie poprawiają trofikę skóry przy żylakach ( zaleca się nakładanie tylko wzdłuż żył), limfostazie, przewlekłych obrzękach nóg, leczą grzybice.
Sposób zastosowania:
Na wcześniej oczyszczoną i lekko nawilżoną skórę nanieś błoto rozrobione z wodą o warstwie 2-3 mm, rozgrzane w kąpieli wodnej do temp. 40-42 st. C. Następnie nakryj folią i owiń ciepłym kocem. Czas zabiegu powinien trwać 20 minut. Po zakończeniu zmyj chłodną wodą bez mydła i odpoczywaj prze godzinę. Nie zapomnij o leczniczej gimnastyce w celu profilaktyki.
Błoto z Morza Martwego na schorzeniach aparatu ruchu
Błotne aplikacje na stawy wykazują wysokie działanie lecznicze przy schorzeniach aparatu ruchu (oporowego, motorycznego) takich jak artroza, zapalenie stawów, osteoporoza, reumatyzm, zapalenie korzonków nerwowych, poreumatyczne przykurcze stawów, chroniczne zapalenie nerwu, zapalenie rdzenia kręgowego. Najlepszy rezultat daje przeplatanie zabiegów błotnych i solnych.
Sposób zastosowania:
Błoto rozrób z wodą rozgrzaną w kąpieli wodnej 40-42 st. C. Następnie nanieś na uszkodzony staw warstwę o grubości 2-3 mm i nakryj folią oraz zawiń ciepłym kocem. Po upływie 20 minut zmyj ciepłą wodą bez mydła. Po zabiegu wskazane jest poleżeć pod kocem lub kołdrą przez godzinę. Na drugi dzień weź 20 minutową kąpiel ( 100-250 g soli z Morza Martwego na wannę ) o temp. wody 37-39 st. C. Na koniec opłucz się pod prysznicem.
Błoto z Morza Martwego na przeziębienie
Do leczenia różnorodnych schorzeń spowodowanych przeziębieniem należy najpierw rozgrzać zewnętrzne okolice zatok, przytrzymując 10-15 minut woreczek z nagrzanym piaskiem lub solą w okolicy nadbrwiowej (przy zainfekowaniu zatok czołowych), okolicy kości policzkowych (przy zapaleniu zatok nosowych) lub części piersiowej (przy zapaleniu oskrzeli). W razie zapalenia zatok nosowych nakłada się aplikacje błotne na okolice górnych kręgów piersiowych, temp. błota 38-40 st. C, czas okładu 10-15 minut, seria 10-12 zabiegów w ciągu tygodnia.
Błoto z Morza Martwego przy zapaleniu jamy ustnej
Błoto z Morza Martwego stosuje się płukania jamy ustnej w rozcieńczonej wodą błocie w proporcji 1:4. Przy aplikacjach błotnych na okolice brzucha i kręgosłupa: u chorych na wrzody żołądka i dwunastnicy następuje poprawa w związku z obniżeniem intensywności procesów zapalnych.
Błoto z Morza Martwego przy Schorzeniach wątroby i woreczka żółciowego
Działanie lecznicze przy schorzeniach wątroby i woreczka żółciowego (zapalenie wątroby, marskość wątroby, diskinezja dróg żółciowych) – następuje przy nakładaniu błotnych aplikacji na okolice podżebrza. Nie zaleca się stosowania przy żółtaczce.
Błoto z Morza Martwego to sposób na walkę z nadwagą.
Przy nałożeniu błotnych aplikacji na „strefy problematyczne” ( brzuch, uda, pośladki ) następuje intensywny dopływ krwi i zwiększenie aktywności wszystkich rodzajów przemian molekularnej, komórkowej i tkankowej z efektem rozgrzewającym. W rezultacie następuje rozszczepienie tłuszczu i cellulitu. W połączeniu z masażem błoto oddziałuje jak bardzo skuteczny żel antycellulitowy.
Sposób użycia:
Okłady błotne stosuj 2-3 razy na tydzień. Oczyść skórę przy pomocy złuszczającego żelu lub peelingu do ciała. Podgrzej błoto do temp. 44-48 st. C. Ciepłe błoto nałóż na ciało i owiń folią polietylenową. Leż spokojnie w ciepłym pomieszczeniu przez 20-30 minut. Następnie zmyj błoto ciepłą wodą.
Głębokie oczyszczanie organizmu z toksyn
Oczyszczanie organizmu z toksyn zachodzi jeśli posmaruje się ciało od głowy ( razem z włosami ) do nóg i pozostawi na 15-20 minut. Błoto posiada zdolności wysysania produktów rozpadu nie tylko ze skóry, ale i z kości i stawów.
UWAGA! Pieczenie i zaczerwienienie skóry są reakcją normalną. Z błota nie należy jednak korzystać w przypadku, gdyby pojawiło się bardzo silne pieczenie i zaczerwienienie, szczególnie występujące wraz z opuchlizną. Są to rzadkie przypadki, ale jeśli się pojawią – należy bezwzględnie zrezygnować z dalszego stosowania.