Zły dzień? Sposoby na poprawę nastroju

Zły dzień? Sposoby na poprawę nastroju
Marika by

Jakie są sposoby na poprawę nastroju?

Gorsze dni zdarzają się każdemu i zdarzać się będą. Już taką mamy naturę, nie można ciągle żyć na wysokich obrotach z taką samą dawką energii i wiecznie dobrym samopoczuciem. To normalne, że czasami dopada nas zły nastrój i najzwyczajniej w świecie nie mamy na nic siły i ochoty. Czujemy się przytłoczeni, zniechęceni i zmęczeni – głównie psychicznie. Poniżej mam dla ciebie sprawdzone sposoby na poprawę nastroju. Są to proste, małe rzeczy, które pomagają wytworzyć w nas więcej pozytywnych emocji.

Złe samopoczucie to też często wynik oporu i strachu jaki rodzą w nas zmiany i pewne decyzje. Najwidoczniej potrzebujemy czasu, żeby przetrawić pewne rzeczy i poukładać sobie w na nowo w głowie. Najważniejsze to pamiętać że to minie, oczywiście w takiej chwili wydaję nam się zupełnie co innego, ale zły dzień to tylko jeden dzień, w końcu się skończy, a jutro na pewno obudzimy się z inną energią.

Życie nie sta­wia pytań,

życie po pros­tu jest…

Cza­sem zęba­mi zgrzyta,

a cza­sem łasi się jak pies.

Agnieszka Osiecka

Po co mi gorsze dni?

Może taki zły dzień to swoiste ostrzeżeni, żeby zwolnić trochę odpocząć. Nie warto robić tego dnia nic na siłę. Jeżeli jest jakiś sposób dzięki któremu możemy poprawić sobie humor – zróbmy to, a oddali to od nas dołujące myśli. Oczywiści większość z nas nie może sobie odpuścić wszystkich obowiązków i nic nie robić cały dzień, ale można ograniczyć się tylko do zrobienia tego co naprawdę musimy w możliwie najprostszy i najszybszy sposób. Później odpocznijmy.

Kilka sposobów na poprawę nastroju

Zrób to co sprawia Ci radość

Postaw na aktywność, która jest w stanie poprawić Ci humor – może to być drzemka, spacer na świeżym powietrzu, kieliszek wina lub słuchanie ulubionej muzyki.

Zadzwoń lub napisz do bliskie osoby

Przytul się do partnera, pogłaszcz kota – wiem, że zapewne to wiesz i to banalne, ale takie małe rzeczy na prawdę są w stanie poprawić nam humor. Jeżeli ktoś wysyła w naszym kierunku pozytywną energią,to w końcu ona nam się udzieli.

Wyjdź z domu

Idź na spacer, wyjdź do ogrodu lub chociaż na balkon. Świeże powietrze i natura na pewno doda Ci nieco pozytywnej energii.

Nie tłum w sobie emocji

Pozwól sobie przez ustaloną ilość czasu być wściekłym lub smutnym, płakać lub krzyczeć, a następnie zajmij się czymś innym. Innym słowy uwolnij emocje zamiast dusić je w sobie i pozwalać im narastać.

Zjedz coś pysznego

Dobre jedzenie zawsze poprawia humor. Skuś się na czekoladę, a twój organizm na pewno uwoli hormony szczęścia.

Uśmiechnij się

Badania dowodzą, że nawet sztuczny uśmiech i śmiech podnoszą poziom endorfin w organizmie i poprawiają nastrój. Tak więc stań przed lustrem i szczerz się do siebie jak głupi przez kilka minut.

Postaw na sprawdzone metody

Weź relaksującą kąpiel w soli epsom. Duża zawartość magnezu przeniesie ukojenie ciału jak i umysłowi. A po wyjściu z wanny zaparz sobie zioła: melisa, rumianek lub dziurawiec, na pewno pomogą się wyciszyć i ukoić nerwy. 

Zastosuj aromaterapię

Czy wiesz, ze zapachy mogą wpływać na nasz nastrój? Rozpal kominek aromaterapeutyczny z olejkiem, który rozluźnia i poprawia humor. Zaliczają się do nich olejek z drzewa różanego, pomarańczowy, bergamotowy lub lawendowy. Jeśli nie masz kominka, możesz przed snem skropić sobie poduszkę i pościel kilkoma kroplami olejku.

Pomyśl o tym za co jesteś wdzięczny

Są ludzie, którzy chcieliby mieć Twój zły dzień. I nie chodzi tu o to, aby czerpać radość z tego, że inni mają gorzej, ale być wdzięcznym za to co się ma. Nasza sytuacja zazwyczaj nie jest taka straszna jak nam się wydaję. Wystarczy spojrzeć z innej perspektywy, aby zobaczyć pozytywne strony naszego życia.

Każdy zły dzień się kończy

Wszystko przemija, a kolejny dzień na pewno przyniesie ze sobą coś nowego. Przetrwałeś już wiele złych chwil w swoim życiu więc przetrwasz i ten zły dzień. Potraktuj go więc, jako lekcje i podziękuj swojemu organizmowi, że wysyła ci sygnał że coś jest nie tak. Widocznie czas się zatrzymać i chwilę zastanowić nad swoim życiem.

Produkty z artykułu znajdziesz w naszym sklepie

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze