Niedobór magnezu jest powszechny w naszej kulturze i przyczynia się do wielu współczesnych chorób. Są za to odpowiedzialne m.in: tabletki antykoncepcyjne, leki moczopędne, alkohol, kofeina, cukier, stres i napięcie, oczyszczanie (pozbawiane łuski) ziaren zbóż czy zmiękczanie wody. PMS, skurcze menstruacyjne, ataki serca spowodowane przez skurcze naczyń wieńcowych, nadciśnienie, zaburzenia snu, zaparcia, i wiele innych schorzeń może wynikać z niedoboru magnezu. W takich sytuacjach pomocna staje się oliwka magnezowa.

Oliwka magnezowa to głównie magnez, który jest jednym z podstawowych składników mineralnych potrzebnych do życia. Bierze udział w ważnych reakcjach enzymatycznych w organizmie, zwłaszcza tych związanych z produkcją energii i funkcjonowaniem układu krążenia. Przyczynia się również do tworzenia i stymulowania prostaglandyn. Są to związki lipidowe, które regulują stan zapalny i przeciwzapalny – rozluźniają mięśnie, obniżają ciśnienie krwi, i mają zdolność do zmniejszenia niepokoju i nadpobudliwości.

Aby utrzymać odpowiedni poziom magnezu w organizmie zaleca się spożywanie zielonych liściastych warzyw, kąpiele z solą Epsom, stosowanie doustnej suplementacji w postaci roztworu chlorku bądź cytrynianiu magnezu i/lub stosowanie oliwki magnezowej.

Oliwka magnezowa i korzyści z jej używania

  • wspiera ogólny stan zdrowia
  • zmniejsza skurcze mięśni, w tym skurcze menstruacyjne
  • poprawia sen, ponieważ magnez działa uspokajająco i kojąco
  • pomocna w łagodzeniu objawów PMS w tym wzdęć, wahań nastroju i bolesności piersi
  • pomocna przy bólach głowy, a nawet migrenach
  • magnez to kluczowy element równowagi hormonalnej w organizmie
  • zmniejsza napięcia i stresu, poprawa nastroju, pomocna przy depresji i lękach

Oliwa magnezowa świetnie sprawdza się w nadmiernej potliwości pach i dłoni, nadaje się też, do masażu lub nacierania w przypadku: bólu mięśni i stawów, skurczy mięśni, walki z bezsennością, redukcji zmęczenia, lepszego wchłanianie wapnia, ulgi w bólach głowy i migrenach.

Oliwka magnezowa – jak ją przygotować?

Przygotować 1 część chlorku magnezu + 2 części wody (lub hydrolatu) lub jak skóra się już przyzwyczai 1 część chlorku + 1 część wody. W lekko podgrzanej destylowanej wodzie rozpuszczamy chlorek i przelewamy do butelki z atomizerem.

W przypadku wrażliwej skóry oliwa magnezowa może przez pewien czas wywoływać uczucie pieczenia. Zaleca się wtedy rozcieńczyć ją wodą. 

Ekologiczny dezodorant

Wystarczą 3 aplikacje pod każdą z pach. Antybakteryjne działanie magnezu zapobiega rozwojowi bakterii odpowiedzialnych za przykre zapachy dzięki temu zapewnia świeżość przez cały dzień. Nie zatyka gruczołów potowych (Nie aplikować świeżo po depilacji). Oliwka magnezowa 1:1 jest bardziej skuteczna niż ta w proporcjach 1:2. Dezodorant z oliwki magnezowej nie posiada zapachu i nie brudzi ubrań. Należy wstrząsnąć przed każdym użyciem.

Mgiełka po kąpieli

Spryskujemy ciało po wieczornej kąpieli (omijamy twarz, narządy płciowe, sutki, rany), a następnie wcieramy w skórę. Na początku stosuj w proporcjach 1:1.

Środek na bolące mięśnie, stawy, kości oraz stłuczenia i obrzęki

Spryskujemy obolałe miejsca i masujemy. Oliwka jest bardzo przydatna w przypadku zakwasów i stłuczeń (pod warunkiem nieuszkodzonej skóry). Po aplikacji zostawiamy na minimum pół godziny, potem możemy spłukać jeśli odczuwamy dyskomfort.

Do relaksujących masaży

Gdy już skóra nam się przyzwyczai można zrobić masaż całego ciała wlewając oliwkę bezpośrednio na dłonie. Masaż zaczynam od dołu i masujemy w kierunku serca.

Produkty z artykułu znajdziesz w naszym sklepie

Subskrycja śledzenia komentarzy
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najświeższe
Starsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze